panorama.jpg

Lyžařský výcvik-Krkonoše

6. 3. 2017

Ve dnech 6.-10.3.2017 jsme uskutečnili lyžařský výcvik v Krkonoších, výcvik byl proveden formou výměnného pobytu s DDŠ Horní Maršov.  Celý pobyt byl zaměřen na běžecké lyžování. Všichni chlapci letos stáli na běžkách poprvé v životě. Od ledna jsme pravidelně chodili na lyže do Jizerských hor, postupně docházelo ke zlepšování a pobyt v Krkonoších byl vyvrcholením lyžařské sezóny a lze konstatovat, že všichni učinili značný posun. Doufáme, že takový, abychom se mohli zúčastnit i zimní olympiády.

V nižších polohách sníh již nebyl, proto jsme museli vždy vystoupat do vyšších poloh, což  výcvik činilo ještě náročnějším. Samotné lyžování jsme doplňovali  pěšími vycházkami v okolí Horního Maršova a večerními přednáškami, které se vztahují k lyžování.

Celý kurz proběhl bez zranění a  problémů.

6.3.

Příjezd, ubytování, odpoledne  již lyže-Janské Lázně-Hofmanova bouda-Zrcadlová bouda a zpět částečně kolem sjezdovky z Černé hory.. Především sjezd zpět byl náročný. Večer přednáška bezpečnost v horách a při pohybu ve stopě.

7.3.

Dopoledne lyže-Pomezní boudy-směr chata Moravanka. Odpoledne  opět Pomezní boudy-větší okruh směr  Rennerovy boudy, kostelík. Večerní přednáška-Horská služba.

8.3.

Celodenní výlet-Pec p.S., výstup na Zahrádky-Černá hora-zahrádky a dále po magistrále směr Tetřeví bouda a zpět a sjezd do Pece. Večerní přednáška -1.pomoc.

9.3.

Pomezní boudy, kde jsme si udělali kolečko ve směru k Moravance, toto jsme absolvovali několikrát, každý dle vlastní výkonnosti. Po odloženém odpoledním obědu  jsme udělali pěší výlet kolem Maršova. Večerní přednáška-Krkonoše a historie lyžování.  Na závěr proběhlo vyhodnocení celé akce.

10.3.

Odjezd do Chrastavy.

Tímto zároveň děkujeme všem pracovníkům DDŠ Horní Maršov, kteří nám toto umožnili a vytvořili nám ideální podmínky. V létě je rádi uvítáme u nás.

A.Kácovská, P.Zralý, V.Kotouč

 
 
 
 
 
Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna Chrastava © 2016  |  Přihlásit