panorama.jpg

Lyžařský výcvik Krkonoše

12. 3. 2018

Jako v loňském roce jsme i letos využili možnosti ubytování v DDŠ Horní Maršov a ve dnech 12.-16.3.2018 jsme zde absolvovali  běžecký lyžařský výcvik. I když pravidelně lyžujeme v Jizerských horách, Krkonoše jsou vítanou změnou s kvalitními tratěmi a dostatkem sněhu.  Jako vždy, většina chlapců letos stála na lyžích poprvé v životě a proto považujeme za úspěch, že pobyt v  Krkonoších chlapci mohli absolvovat.

Pondělí-dopoledne přemístění do Horního Maršova a po ubytování jsme vyrazili do stopy- v Horní Malé Úpě v oblasti Pomezní boudy.   Rozjezdili jsme se cca 12 km.

Úterý-dopoledne trasa Pomezní boudy-Kostel a kolem Kraví hory ke Kostelu a zpět na Pomezní boudy, 12 km

-odpoloedne zkouška různých běžeckých technik na trase Pomezní boudy-Kostel, 12 km

Středa-celodenní výlet do Pece p.S., kde jsme vyjeli lanovkou na Zahrádky. Všichni chlapci toto absolvovali poprvé, proto to byl pro ně velký  zážitek. Zde jsme jeli směr Černá hora, pak jsme se napojili na značenou desítku a pokračovali směr Liščí hora a zpět na Zahrádky a sjezd do Pece. Cca 25 km.

Čtvrtek-dopoledne v oblasti Pomezní boudy jsme uskutečnili závody, vítěz zcela jasně Nikolas.Po závodech pokračovaly hry na sněhu-sjezdy, slalom..., 10 km

odpoledne jsme uskutečnili pěší výlet v okolí Horního Maršova

Pátek-dopoledne přesun zpět do Chrastavy, vyhodnocení a ukončení akce.

Součástí výcviku byly večerní přednášky  na téma 1.pomoc, bezpečnost v horách, Horská služba...a večerní krátké procházky Horním Maršovem. Akci hodnotíme kladně, výkonostně byli chlapci vyrovnanější než vloni. Celý pobyt je pro chlapce zpestření, poznají nová místa, mají nové zážitky-lanovka...

P.Zralý

V.Kotouč

 

 

 
 
 
 
 
Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna Chrastava © 2016  |  Přihlásit